Committees

COISTE BAINISTÍOCHTA

(Management Committee)
Cathaoirleach: Michael Hasson.
Rúnaí: Danny Murphy.
Members: Martin McAviney, Oliver Galligan, Ciaran McLaughlin, Michael Geoghegan, P.J. McGowan, Pat Conaghan.
Servicing Officer: Kathy Kelly (kathy.kelly.ulster@gaa.ie)

COISTE CHEANNAIS NA GCHOMÓRTAISÍ

(Competitions Control Committee)
Cathaoirleach: Michael Hasson.
Rúnaí: Danny Murphy.
Members: Martin McAviney, Oliver Galligan, Ciaran McLaughlin, Michael Geoghegan, Jim McLean, Tom Reilly, Liam Peoples, Pat Conaghan, Michael McArdle, Brian Armitage, Brendan Casey, Adrian O’Kane.
Servicing Officer: Stephen Donnelly (stephen.donnelly.ulster@gaa.ie)

COISTE FORBARTHA

(Developments Committee)
Cathaoirleach: Michael Hasson.
Rúnaí: Danny Murphy.
Members: Martin McAviney, Oliver Galligan, Ciaran McLaughlin, Michael Geoghegan, Alec McQuillian, Fr. Rory Coyle, Declan Woods, Ryan Feeney, PJ McGowan, Maureen O’Higgins, Harry Traynor, Sean McKenna, Robert Maguire, Patrick McGivern, Cumann na mBunscoil Representative, CAU Representative, Ulster Schools Representative.
Servicing Officers: Stephen McGeehan (stephen.mcgeehan.ulster@gaa.ie)

COISTE ÉISTEACHTA CÚIGE

(Hearings Committee)
Cathaoirleach: Eamon McMahon
Runaí: Sean McKenna (secretary.hearings.ulster@gaa.ie)
Members: Alec McQuillian, Fr. Rory Coyle, Declan Woods, Ryan Feeney, PJ McGowan, Maureen O’Higgins, Harry Traynor.
Servicing Officer: Claire Collender (claire.collender.ulster@gaa.ie)

COISTE PÁIRCEANNA AGUS SÁBHÁILEACHTA

(Parks & Safety Committee)
Cathaoirleach: Michael Hasson
Rúnaí: Danny Murphy
Members: Martin McAviney, Oliver Galligan, Ciaran McLaughlin, Michael Geoghegan, Aogán O Fearghail, Tom Daly, Micéal Greenan, John O’Reilly, Peter Quinn.
Servicing Officers: Paul Sanders (paul.sanders.ulster@gaa.ie)

COISTE CEAPACHÁIN NA REITEORI

(Referees Appointments)
Cathaoirleach: Michael Hasson
Rúnaí: Danny Murphy
Members: Martin McAviney, Oliver Galligan, Ciaran McLaughlin, Michael Geoghegan, Jim Murray, Jim O’Rourke.
Servicing Officer: Stephen Donnelly (stephen.donnelly.ulster@gaa.ie)

GRÚPA OIBRE AIRGEADAS

(Finance Workgroup)
Cathaoirleach: Ciaran McLaughlin
Members: Billy McLarnon, Michael McArdle, Patsy Mullan, Cieran Kelly, Tom Reilly, Marion Donnelly, Gerard Bradley.
Servicing Officer: Michelle McAleer (michelle.mcaleer.ulster@gaa.ie)

GRÚPA OIBRE EOLAS TEICNEOLAÍOCHTA, MARGAÍOCHTA AGUS CIADREAMH POIBLÍ

(Information Technology, Marketing & Public Relations Workgroup)
Cathaoirleach: Michael Geoghegan
Rúnaí: Declan Woods
Members: Sean Kelly, Seán Ó Maoilsté, Mark O’Rourke, Dermot McPeake, Ed Byrne, Fiona Murphy, Pauric McGurn, Noel Duffy, Eunan Lindsay.
Servicing Officer: Paul McGurk (paul.mcgurk.ulster@gaa.ie)

COISTE IOMÁNAIOCHTA

(Hurling Committee)
Cathaoirleach: Oliver Galligan
Rúnaí: Jimmy Darragh
Leas-Chathaoirleach: Jo Edwards.
Members: Representatives from each of the nine counties.

COISTE FORBARTHA AGUS OILUNA

(Development and Coaching)
Cathaoirleach: P.J. McGowan.
Rúnaí: Danny McLernon
Servicing Officer: Eugene Young (eugene.young.ulster@gaa.ie)

COISTE FORBAIRT FISICIÚL PLEANÁIL NA GCLUB

(Club Planning and Physical Development Committee)
Cathaoirleach: John Keenan
Rúnaí: Ailish McEntee
Members: Philip Smith, Jim Molloy, Eddie Hughes, Jim Tummon, Paul McKillop, Stephen McGeehan, Marion Donnelly.
Servicing Officers: Paul Sanders (paul.sanders.ulster@gaa.ie)

COISTE GAEILGE AGUS OIDHREACHTA

(Irish and Heritage Committee)
Cathaoirleach: Pat Conaghan
Rúnaí: Cliodhna Kerr.
Members: Language officer from each of the nine counties.
Servicing Officer: TBC

COISTE RIARACHÁN RÉITEOIRÍ

(Ulster Referees’ Administration Committee)
Cathaoirleach: Jim Murray
Rúnaí: Jim O’Rourke
Technical Officers: Brian Crowe, Frank McDonald, Gerard Devlin, Tommy McIntire.
Servicing Officer: Stephen Donnelly (stephen.donnelly.ulster@gaa.ie)

COISTE CÓD EITICE AGUS DEA-CHLEACHTADGH

(Code Of Ethics & Best Practice)
Chairman: Pat Darcy
Rúnaí: Mary McGuinness
Children’s Officer: Bernie Fox (bernie.fox.ulster@gaa.ie)
Members: Children’s Officers from each of the nine counties.
Servicing Officer: Kathy Kelly (kathy.kelly.ulster@gaa.ie)

AN COISTE SCÓR AGUS CULTÚIR

(Scór and Culture)
Cathaoirleach: Ailish McEntee.
Rúnaí: Danny McLernon.
Members: Representative to Comhairle Uladh Fr. Rory Coyle and one member from each of the nine counties.
Servicing Officer: TBC.

COISTE IOMLÁNÚ

(Integration Committee)
Cathaoirleach: Oliver Galligan
Rúnaí:Fionntan O’Down
Members: Michael Hasson, Danny Murphy, Ulster Camogie Chairperson & Secretary, Ulster Ladies Football Chairperson & Secretary, Handball Chairperson & Secretary, Rounders Chairperson & Secretary.
Servicing Officer: Eugene Young (eugene.young.ulster@gaa.ie)

GRÚPA OIBRE CURSA SHEAMUS DE FAOITE NA DUNAIBH

(Seamus de Faoite Course Work Group)
Cathaoirleach: Fergus McGee
Rúnaí: Seamus Mac Giolla Phádraig
Members: Naul McCole, Peter Murphy, Mairéad McDevitt
Servicing Officer: TBC

Health & Safety Workgroup

Cathaoirleach: Danny Murphy.
Members: Liam Nelis, Brendan Kirk, John Connolly, Andy McCallin, Event Controllers from each of the nine counties.
Servicing Officer: Stephen Donnelly (stephen.donnelly.ulster@gaa.ie)

Grúpa Oibre um Fhorbairt Uirbeach agus Chuimsiú Sóisialta

(Urban & Rural Development Work Group) 
Cathaoirleach: Tom Reilly.
Members: Philip Christie, Jim Murray, Brian Mallon, Maureen O’Higgins, Liam Ward, Bobby Farran, Brian Armitage, Michael McMahon, Sarah-Jane Kelly.
Servicing Officer: Maura McMenamim (maura.mcmenamim.ulster@gaa.ie)

Trophy Review & Historical Workgroup

Cathaoirleach: Martin McAviney.
Members: Naul McCole, Sean Bradley, Donal McCormack, Joe Canning.

Grúpa Thar-Lear

(Twinning Workgroup)
Cathaoirleach: Martin McAviney.
Members: Michael Hasson, Danny Murphy, Sean Harte, Sean Hackett, Eugene Young.

CAU Committe

Cathaoirleach: Peter Finn.

 

 

Lairdesign - Graphic Design, Corporate Identity, Web Design and Development
Ulster Senior Football Championship 2016 - Fermanagh v Antrim